-1

Деси Стоянова открито застана зад Мария Цънцарова, която бе отстранена от ефира на БТВ заради чаша с надпис на английски: „Време е за промяна“.

Бившата водеща на БТВ сподели следното:

„Само Maria Tsantsarova знае през какво й се е наложило да мине и колко й е струвало, за да продължи да си върши работата както трябва.

Работата на журналиста е да е критичен, да задава трудните въпроси и да не се отказва. Тя го правеше. И заслужава цялата подкрепа на света, която може да получи.

Прекрасно е, че този път гилдията реагира. И това, за което си мислeх тази сутрин е какво мислят и правят хората в нюзрума? Защото ако достатъчно много хора там имат мнение и го заявят ясно (вътре в самата ТВ), може би картината би била друга. Момент за важен личен и професионален избор. Сама ли е Мария?“

Този случай ясно подчертава колко важна е подкрепата между журналистите във времена на трудности. Реалната разлика често идва от солидарността на колеги.

Понякога именно общността в професията може да повлияе на развитието на подобни ситуации. Това е въпрос, на който всеки в бранша си отговаря сам.


Харесайте и Споделете с вашите приятели!

-1
admin

0 Comments

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *